Poslední červnový víkend jsme absolvovali závod Cena Lokomotivy, který byl současně Krajským přeborem LT Pirát.

Závod byl vypsaný také pro Fevy a Firebally jako dvojkový, ale protože se Firebally nesešly, rozesadili se ohniváci na Piráty a závodilo se v počtech: 6 Pirátů, 5 Fev.

Předpověď byla na celý víkend poměrně příznivá - větru dost a od západu, což už tady dlouhonebylo...a déšť až v sobotu večer.


Realita byla, jak už to tak bývá, trochu jiná:

zmokli jsme hned v sobotu dopoledne při přípravě závodu, a to za téměř dokonalého bezvětří od SV :-D

Po poledni se ale začalo počasí umoudřovat a kolem druhé hodiny začal vítr zvolna sílit. Směr sice přeskakovat až o cca 100 stupňů, ale později se celkem ustálil k cca Z - SZ, a tak jsme v 15:40 startovali první rozjíďku z plánovaných 9.

Nakonec jsme během soboty stihli celkem 4 rozjížďky, za celkem slušného (alespoň co se síly týče, směry nekomentuji) větru, který lehl těsně po tom, co jsme se rozhodli, že toho máme za sobotu už dost.

 

V neděli jsme zvládli už jen jednu úplnou rozjížďku.

Tu následující dojely pouze Fevy. Piráty jsme pak vyhnali ještě jednou, ale ve druhém kole bylo trápení závodníků odhoukáno vyvěšením N nad A.

Celkové skóre tedy:

Pir 5 rozjížděk a přeborníky kraje se stali manželé Alice a Jan Juklovi.
První místo mezi Fevami si celkem s přehledem (ve všech 6 rozjížďkách) vybojovali čerství Mistři ČR, sourozenci Kuba a Terezka Dobří.

 

Tak zase někdy příště!