Vzhledem k významu závodu(pohár 7P), předpokládané síle větru a velikosti rybníka bylo vypsáno celkem 12 rozjížděk. Ne, že bychom (zejména s ohledem na nedělní předpověď) očekávali, že je stihneme odjet všechny, na druhou stranu jsme se nechtěli nechat limitovat počtem rozjížděk, pokud by se dařilo.

Do závodu se přihlásilo celkem 13 Pirátů, ...... pro většinu z nich to byly letos první závody. To se lehce projevilo mimo jiné na startech - došlo dokonce k několika opakovaným startům, což u Pirátů nebývá tak úplně zvykem.
Zima byla celkem velká. Předpověď na sobotu slibovala vítr kolem 5m, především ze S-SV, v nárazech až 7 m. Po odečtení zkušenostních 2m/s/Bolevák to stále vypadalo, že bude v čem závodit. Ovšem pouze v sobotu, předpověď na neděli byla spíše nijaká.

Ve 12:10 jsme odstartovali 1. rozjížku.
Síla i směr větru byly v průběhu dne silně proměnlivé, několik stoupaček hned po sobě se ani na Boleváku moc nevidí. Nicméně podmínky byly pro všechny v podstatě stejné a závodníci byli plni chuti do závodění, a tak kroužili a kroužili... I s obědovou pauzou po čtvrté rozjížďce) jsme asi v půl sedmé končili rozjížďku č. 7. S jednou zkrácenou rozjížďkou tak za sobotu obkroužili Bolevák celkem 20x.

V neděli jsme čekali na vítr a protahovali unavená těla. Kolem půl dvanácté se začínal Bolevák vlnit, což vyprovokovalo k pozornosti závodní komisi i většinu závodníků. Ve 12 už bylo ale jasno - vítr se stočil a opět zeslíbl, v následující hodině to nevypadalo, že by se dala odstartovat jedna rozjížďka, natož dvě, a tak jsme "čekánína vítr" zkrátili.

Závod byl tedy definitivně ukončen nástupem ve 13:00 za chladného, leč slunného a bezvětrného počasí.

Putovní Štít města Plzně získává pro rok 2015 českobudějovická bratrská posádka Sivý - Sivý.