Vítězem letošního ročníku kulečníkového turnaje Alfons a tedy "nejlepším na Boleváku" se stal jeden z horkých favoritů Michal Horák.
Na jubilejním ročníku se sešla solidní účast 14 borců. V příjemné atmosféře se odehrála první baráž, ta je hrána na dvě kola, z nichž každé se hraje na pět přístupů ke stolu. Z té postupovalo 6 hráčů do baráže druhé. Postupová matematika byla neúprosná a tak v síti první baráže uvízlo několik favoritů, zejména pánové Zdenda a Fčela. Naopak z postupu se radovala kompletní rodinné komando z Guldenerovy ulice. Vítězem prvního kola se stal Horina se 121 body. Druhá Baráž se hrála hned v zápětí, hraje se tradičně na dvě kola, ve trojicích do 50 bodů s podpisem. Že je to trochu jiná soutěž než baráž první se hned v kole prvním přesvědčili bratři Waasové, kteří se nechali dostat pod tlak a uhráli pouze 18 a 19 bodů. Koubas pak sice zabojoval v kole druhém, ale ani vítězství mu na postup nestačilo.
Semifinále pak svedlo dohromady Ráďu s ředitelem turnaje a Horinu s Fandou. V prvním souboji Honza hladce a bez boje vyřadil Ráďu, ve druhém Fanda vstal po MIchalově drtivém nástupu z popela jako Fénix, na vítězství to však nestačilo. Po semifinále následovala soutěž o nejlepšího prvního barážistu. Ta byla letos Smetanovým soubojem, když zvítězil Zdenda před Carlosem a Matesem. Následující souboj poražených semifinalistů pro sebe získal Ráďa. Ve Finále pak Horina nepustil Honzu vůbec do hry a stal se tak již po páté na rok držitelem titulu "Nejlepší na Boleváku" .